عوارض ژل لب

این روزها پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه زیبایی منجر شده تا افراد برای رسیدن به ظاهر دلخواه خود از روش های بسیار زیادی استفاده نمایند که تزریق ژل فیلر از جمله مهمترین آن ها به شمار می آید. همانطور که می دانید این روزها انواع مختلفی از ژل لب در بازار موجود می باشد که همین مسئله می تواند عوارض و مشکلات بسیار زیادی را برای افراد به همراه داشته باشد. در این مقاله در نظر داریم به بررسی این وضعیت بپردازیم. با ما همراه باشید.

عوارض ژل لب | عوارض ناشی از تزریق ژل لب | عوارض فیلر لب

نحوه تزریق ژل لب

متخصصان زیبایی در حین تزریق به واسطه حساسیت بالای این ناحیه و برای جلوگیری از بروز انواع عوارض ژل لب، نهایت دقت را به کار میگیرند. در واقع آنها در ابتدا تلاش می کنند تا به شناخت دقیق و کاملی از ساختمان پوست و اجزای صورت بیمار برسند. سپس محل مناسب تزریق و همچنین مقدار ژل مورد نیاز برای تزریق به لایه های مناسب پوستی را مشخص نمایند. اینکه پزشکان ژل تزریق شده را به صورت سطحی یا عمقی در نظر میگیرند ارتباط کاملی به خواسته بیمار دارد و می تواند متفاوت باشد.

آموزش تزریق ژل فیلر

شیوه تزریق ژل توسط پزشک

به طور معمول پزشکان از ژل هایی که حاوی اسید هیالورونیک هستند استفاده می کنند. این اسید به دلیل در اختیار داشتن آب زیاد در اطراف خود، حجم لب ها را متناسب با خواسته بیمار و بدون تزریق زیاد ژل فراهم می آورد. نکته جالب اینجاست که از این ژل میتوان برای رفع چین و چروک ها و همچنین فرورفتگی های صورت نیز استفاده نمود. دقت داشته باشید که این تزریق به کمک سرنگ مخصوص و همچنین سوزن های ظریف با زاویه ای درست باید صورت گیرد. اکثر عوارض ژل لب ناشی از تزریق در محل نادرست بوده است. از همین رو در انتخاب پزشک نهایت دقت را به کار گیرید. همانطور که اشاره شد ژل ها انواع مختلفی دارند، پزشک متخصص برای جلوگیری از بروز واکنش های آلرژیک باید قبل از تزریق مقداری از ژل را بر روی بدن شخص تست کند.

عوارض ژل لب | عوارض ناشی از تزریق ژل لب | عوارض فیلر لب

عوارض ژل لب

پس از آگاهی از نحوه تزریق ژل لب، مطمئنا مهمترین مسئله ای که ذهن افراد را به خود مشغول می کند عوارض ژل لب می باشد. این علائم به شرح ذیل می باشد البته لازم به ذکر است بیشتر این عوارض موقتی بوده و بعد از گذشت چند روز شخص بهبود می یابد.

 • کبودی که به عنوان روند طبیعی تزریق و بر اثر ورود ماده ای خارجی به بدن ایجاد می شود.
 • بروز ناراحتی های خفیف که به منظور تزریق سوزن در لب ایجاد شده و موقتی هستند.
 • قرمز شدن لب و نواحی اطراف آن که معمولا چیزی حدود 12 الی 24 ساعت به طول می انجامد.
 • به وجود آمدن اسکار در اطراف پوست لب ها که بر اثر آسیب پوست در آن قسمت ایجاد می شود.
 • تورم که همانند سایر موارد گفته شده روندی کاملا طبیعی به شمار می آید. اما برای هر بیمار می تواند با توجه به حساسیت بالای لب ها متفاوت باشد.
 • طبیعی نبودن لب ها که اغلب پس از برطرف شدن تورم به حالت عادی برمیگردد. هر چند که ماساژ دادن لب ها میتواند در این راستا موثر باشد.

منبع : فروشگاه تجهیزات پزشکی آرادرما

  پاسخی بگذارید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  منو اصلی