همه چیز درباره تیغ بیستوری

تیغ جراحی یا تیغ های بیستوری یکی از پر کاربردترین وسایل در انواع عمل های جراحی، صنعت،  کالبد شکافی و حجامت می باشد این تیغ ها بسیار بران بوده و از فلز ضد زنگ ساخته شده اند  جنس دسته ی آن ها نیز برنجی می باشد. نحوه استفاده از تیغ بیستوری بسیار ساده است این تیغ ها دارای انواع مختلفی بوده که با شماره نام گذاری شده اند و با توجه به نوع جراحی و عمق مورد نیاز برای برش می توان یکی از آن ها را استفاده کرد. این تیغ ها به صورت یک بار مصرف نیز به فروش می رسند در این مدل می توان تیغ ها را تعویض کرد.

توجه داشته باشید که برای جا زدن و یا در آوردن تیغ ها حتما از قیچی یا سوزن گیر استفاده کنید در ادامه ی مقاله به بررسی انواع تیغ های بیستوری و موارد استفاده از هر یک خواهیم پرداخت.

تیغ بیستوری

انواع تیغ بیستوری

  • تیغ بیستوری شماره 10

این تیغ علاوه بر اینکه برای مصارف پزشکی مورد استفاده قرار می گیرد در صنعت،  کارهای صنایع دستی و کنده کاری روی چوب نیز کاربرد دارد، از این تیغ کوچک جهت کاشت مو، حجامت و PRP نیز استفاده می شود.

تیغ بیستوری شماره 10

  • تیغ بیستوری شماره 11

یکی از پرکاربردترین و تیز ترین تیغ ها جهت انجام حجامت تیغ بیستوری شماره 11 می باشد از این تیغ همچنین برای برش های مختلف جراحی عمومی و عروقی استفاده می شود. به عبارت دیگر از این تیغ بیشتر برای ایجاد برش های سطحی و ظریف بر روی بدن بیمار می توان استفاده کرد.

تیغ بیستوری شماره 11

  • تیغ بیستوری شماره 15

این تیغ یک لبه ی گرد و کوچک دارد  و برای ایجاد برش های بسیار ظریف و منحنی شکل استفاده می شود به عبارت دیگر از تیغ بیستوری شماره 15 می توان برای جراحی اندام های حساس مانند قلب استفاده کرد. یکی از مهم ترین مصارف این تیغ برای عمل بلفاروپلاستی یا جراحی چشم می باشد به دلیل حساس بودن ناحیه ی اطراف چشم باید از این تیغ استفاده شود.

تیغ بیستوری شماره 15

خرید تیغ بیستوری

نکته ای که لازم است در هنگام خرید تیغ بیستوری به آن توجه شود کاربرد این تیغ در عمل جراحی می باشد که پزشکان با توجه به ظرافت و نوع عمل یکی از انواع تیغ های بیستوری را برای کار خود انتخاب می کنند. تیغ بیستوری موریس ساخت کشور چین و تیغ سوان مورتون ساخت انگلستان می باشد. برخی از این تیغ ها به صورت یک بار مصرف می باشند ولی بعضی دیگر را می توان با تیز کردن چندین بار استفاده کرد.

منبع: فروشگاه تجهیزات پزشکی آرادرما

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    منو اصلی