رفع عوارض بوتاکس

همانطور که میدانید در طی سال های گذشته از بوتاکس به عنوان بهترین روش درمانی رسیدن به زیبایی یاد شده است. با توجه به نتایج بسیار خوبی که این روش از خود به جای گذاشته اما باز هم هستند افرادی که با عوارض آن روبرو شده اند و در نتیجه ابراز رضایت نمی کنند. خوشبختانه این روزها به واسطه تغییراتی که در علم و تکنولوژی رخ داده برای برطرف کردن هر مشکلی راه حلی به دنیا معرفی شده است که رفع عوارض بوتاکس نیز از جمله آن ها می باشد. با توجه به اینکه این مسئله از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است در نظر داریم در این مقاله توضیحاتی در این زمینه خدمت شما ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

رفع عوارض بوتاکس

روش های رفع عوارض بوتاکس

همانطور که گفته شد امروزه روش های بسیار زیادی برای رفع عوارض بوتاکس به دنیا معرفی شده است. در واقع شایع ترین عوارض بوتاکس را باید التهاب و قرمز شدن پوست و همچنین احساس درد در محل تزریق بوتاکس دانست. در این مواقع اکثر پزشکان توصیه می کنند که از کمپرس یخ و یا هوای سرد فشرده قابل کنترل استفاده نمایند. برای رفع سردرد نیز می توان به سراغ استامینوفن رفت هر چند که این مشکل ظرف مدت 24 ساعت برطرف خواهد شد و هیچ نیازی به نگرانی نیست.

مهمترین عوارض بوتاکس را می توان به انتشار آن در نقاط دورتر نسبت داد. به صورتی که ضعف عمومی عضلانی، اختلال در تکلم، اختلال در بلع و تنفس را برای افراد به همراه داشته باشد. اغلب پزشکان توصیه می کنند که در صورت مواجه شدن با چنین مشکلاتی به استحمام با آب گرم و انجام ورزش های هوازی بپردازید. همچنین از نوشیدن الکل آن هم به مدت 24 ساعت پس از اولین تزریق جلوگیری نمائید.

عوارض بوتاکس

عوارض آلرژیک بوتاکس

از جمله دیگر عوارض بوتاکس را میتوان واکنش های آلرژیک آن دانست. جایی که بدن با خارش، کهیر و حتی ورم پوستی روبرو می شود. هر چند این عوارض بسیار نادر می باشد اما از اهمیت بالایی برخوردار بوده و قابل پیشگیری و درمان است. در چنین مواقعی پزشکان از تزریق آنافیلاکسی و در درمان های اختصاصی از تزریق کورتیکواستروئید و آنتی هیستامین استفاده می کنند و نتایج مطلوبی را دریافت می کنند. مصرف لوراتادین نیز می تواند تاثیر بسیار زیادی بر کاهش حساسیت های خفیف داشته باشد.

رفع عوارض بوتاکس

اما نکته اینجاست که تمامی مواردی که در رابطه با رفع عوارض بوتاکس خدمت شما ارائه شد، باید با تجویز پزشک و البته زیر نظر او صورت گیرد. زیرا هر اقدام نادرست و خودسرانه میتواند اوضاع را از آن چیزی که هست خراب تر کند.

منبع : فروشگاه تجهیزات پزشکی آرادرما

    پاسخی بگذارید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    دسته بندی محصولات